Kiesdeler als kiesdrempel bij gemeenteraadsverkiezingen, de oplossing tegen het probleem van versnippering?

Translated title of the contribution: Electoral quota as electoral threshold in municipal elections, the solution to the problem of fragmentation?

Research output: Working paper / PreprintDiscussion paper

Abstract

In gemeenteraden daalt de gemiddelde fractiegrootte en stijgt de hoeveelheid eenmansfracties. Deze fragmentatie veroorzaakt moeilijkheden omtrent het functioneren van de gemeenteraden en het besturen van de gemeenten. Dit policy paper draagt een oplossing aan die de versplintering van de gemeenteraden tegen zal gaan, zonder de evenredige vertegenwoordiging in het gedrang te brengen. Het huidige kiesstelsel biedt een uitgangspunt voor een beperkte aanpassing die eenvoudig te realiseren is, namelijk dezelfde wijze van zetelverdeling van de Tweede Kamer hanteren. Alleen met behalen van een ‘volle zetel’ komt een politieke partij dan in de raad. Dit paper toont de waarneembare afname van de fragmentatie aan bij de grote gemeenten indien de zetelverdeling van de gemeenteraadsverkiezingen van 2022 geschiedde op de geopperde wijze.
Translated title of the contributionElectoral quota as electoral threshold in municipal elections, the solution to the problem of fragmentation?
Original languageDutch
Place of PublicationMaastricht
PublisherMontesquieu Instituut
Publication statusPublished - Sept 2022

Publication series

SeriesMontesquieu Policy Papers
Number13

Fingerprint

Dive into the research topics of 'Electoral quota as electoral threshold in municipal elections, the solution to the problem of fragmentation?'. Together they form a unique fingerprint.

Cite this